Pneumatyka Prema Kielce
Pneumatyka Norgren
Hydraulika siłowa Argo-Hytos
Hydraulika siłowa Ponar Wadowice
Zawory hydrauliczne Buschjost
Pneumatyka SMC
Zawory, przepustnice Klinger
Chłodnice oleju Sesino
Zasilacze hydrauliczne
0 1 2 3 4 5 6 7 8

Jaką pneumatykę wybrać?

W gąszczu setek firm produkujących elementy stosowane w pneumatyce ciężko jest zdecydować się na konkretnego producenta. Jak dokonać wyboru najlepszej pneumatyki? Podstawowym kryterium większości klientów jest oczywiście cena. Nie jest to dobre rozwiązanie ponieważ to „co tanie jest zazwyczaj drogie”. Norgren - Armatura Pneumatyczna

Na przykład: ceny najtańszych zaworów pneumatycznych stanowią często 1/4 lub 1/3 ceny markowego produktu. Pneumatyka to zaawansowana technologicznie dziedzina. Najważniejsze są najdrobniejsze szczegóły. Różnica pomiędzy tańszym, a markowym polega na kilku istotnych elementach:

 • markowy produkt posiada niezbędną i szczegółową dokumentację techniczną
 • produkty markowe objęte są gwarancją oraz wsparciem technicznym producenta
 • wysoka jakość produkowanych elementów gwarantuje bezawaryjną pracę
 • czas żywotności odpowiednio serwisowanych elementów wynosi kilka lat
 • długofalowa strategia produkcyjna zapewnia kompatybilność podzespołów producenta
 • Idąc za tym tokiem rozumowania widać, że markowy produkt posłuży dłużej i wytrzyma więcej. Zalewanie rynku tanimi elementami urządzeń przemysłowych doprowadza do konkurencji na poziomie cenowym, nie zawsze jednak idzie za tym jakość. Różnicę w produktach poznać można gołym okiem, co ważniejsze jest ona widoczna na najbardziej podstawowych elementach z katalogu. W czasie dokonywania zakupu lub zamawiania produktów z tej branży, warto sprawdzić dokumentacje techniczną załączoną do produktu. Warto również sprawdzić opakowanie, które zawierać powinno podstawowe informacje o produkcie, a jego wygląd powie najwięcej o producencie. Uświadomi również w jaki sposób dba o swój produkt, a co za tym idzie o jakość i klienta.

  SMC - Industrial AutomationWybór producentów takich jak: C.P.P. Prema S.A., Norgren, SMC, Festo czy Rexroth (grupa Bosch), daje gwarancję solidnego i sprawnego funkcjonowania zamówionych podzespołów. Konstruując maszyny dla przemysłu warto rozważyć zakup elementów, które nie spowodują wezwania do serwisu lub napraw gwarancyjnych. Po raz kolejny mając na uwadze fakt, że czasem "nie stać nas na to co tanie".
  BTH DANIEL
  ul. Makuszyńskiego 15
  31-752 Kraków
  tel./fax +48 12 257 13 90
  infobthdaniel.pl